sobota, 27 grudnia 2014

DETOKS, nie GŁODÓWKA

          Święta,święta i po świętach. Każdy z nas wtedy traci głowę i zjedzenie jednego kawałka ciasta zazwyczaj kończy się na zjedzeniu siedmiu takich kawałków. Jak radzić sobie później z niechcianymi kilogramami? Dla większości wydaje się to bardzo proste-nie będę jeść przez tydzień i nie dość,że zrzucę poświąteczne kilogramy to ponadto jeszcze te przedświąteczne! Ale co potem? Przecież kiedyś w końcu trzeba zacząć jeść. Jak wtedy zachowa się nasz organizm?
Otóż nasz organizm przeżyje szok. Zacznie jak szalony magazynować jedzenie w postaci tłuszczu,w razie gdyby znów przestało być mu dostarczane źródło energii. Tak następuje efekt jojo. W takim razie jak zrzucić te zbędne kilogramy?
               
D E T O K S

Detoks jest to szybki,skuteczny ale także wyczerpujący proces odtruwania organizmu z toksyn.Należy pamiętać, że przedtem trzeba się specjalnie do niego przygotować, a po nim nie rzucić się z powrotem na niezdrowe jedzenie. 
  •  Jak przygotować się do Detoksu? 
Co najmniej tydzień przed zaczynamy rezygnować przede wszystkim z cukrów, co jest chyba jak najbardziej dla nas logiczne. Ponadto wyrzucamy z jadłospisu produkty takie jak pieczywo, mięso, masło, mleko, jajka, kawa, herbata, napoje gazowane. Nie musimy robić tego wszystkiego naraz, wystarczy stopniowo wykluczać dane produkty. Nie pijemy alkoholu, nie palimy papierosów.
Trzy dni przed detoksem przestajemy jeść normalne posiłki i przerzucamy się na koktajle, kasze, zupy i sałatki. Należy przy tym pamiętać, że sałatki czy koktajle owocowe spożywamy tylko rano.Wtedy organizm nie odłoży cukrów. 
W dzień detoksu nie jemy NIC,za to pijemy dużo wody i ewentualnie zielone herbaty.
  • Jak wyjść z Detoksu?
Przez trzy dni po takim oczyszczeniu odżywiamy się wciąż tak samo jak w trakcie przygotowania. Następnie powoli i stopniowo zaczynamy wprowadzać normalne, odpowiednio zbilansowane posiłki pamiętając, aby były one zdrowe.

Detoks jest to rewelacyjne wprowadzenie do zdrowej diety i zdrowego stylu życia :)
1 komentarz: